Lähiajal panevad uksed kinni kolm maapiirkonna apteeki: Tartumaal Luunjas ja Kavastus ning Raplamaal Kullamaal.
„Seoses riigikohtu otsusega kuulutada senised apteekide asutamise piirangud põhiseadusvastaseks peavad apteegipidajad oma äriloogika ümber vaatama ja valmistuma turul puhkevaks segaduseks ning kulude hüppeliseks kasvuks,“ rääkis Magnumi kontsernile kuuluva Terve Pere Apteek OÜ juhataja Kadri Tammepuu. „Väikseid maa-apteeke pole mõttekas majanduslikult töös hoida, kui on võimalus avada apteeke linnades, kus käib kordades rohkem rahvast,“ lisas ta.
1. maist suletav Kullamaa apteek on viimase aasta jooksul avatud olnud ühe päeva nädalas, proviisor käib tööle Tallinnast. Ka Tartu Gildi Apteegi haruapteegid, mis asuvad Tartumaal Luunja alevikus ning Luunja vallas Kavastu külas, on praegu avatud vaid ühe päeva nädalas, sinna käib proviisor tööle Tartust. Luunja ja Kavastu apteek sulgevad uksed 1. märtsist.
Seotud lood
Kui apteegiturg saab vabaks ka de facto, on Ülikooli Apteek valmis avama üle Eesti kümmekond uut apteeki, ütles Ülikooli Apteegi tegevjuht Reet Teng.
Riigikohus otsustas täna, et apteekide asutamispiirangud on põhiseadusega vastuolus ja tunnistas piirangud kehtetuks.
Eesti apteekide ühendus ja apteekrite liit väljendasid pettumust riigikohtu otsusele kuulutada senine apteekide asutamise regulatsioon põhiseadusvastaseks.
Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul on riigi huvi tagada apteegiteenuse kättesaadavus maapiirkondades.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.