Kui apteegiturg saab vabaks ka de facto, on Ülikooli Apteek valmis avama üle Eesti kümmekond uut apteeki, ütles Ülikooli Apteegi tegevjuht Reet Teng.
Täna teatas ravimikontsern Magnum, et sulgeb lähiajal seadusemuudatuse tõttu kolm maa-apteeki: kaks Tartu- ja ühe Raplamaal. Tengi sõnul ei näe aga Ülikooli Apteek riigikohtu otsuses kaotada apteekide asutamispiirangud probleemi.
"Meie oleme valmis jätkama ja juurde investeerima," kinnitas ta. "Enne, kui ravimikontsern Magnum hakkab apteeke kinni panema, võiks sellest meile teada anda - lepime ka väiksema rentaablusega ja võtame sobivusel apteegipidamise üle. Pool aastat on riigikohtu otsuse jõustumiseks piisavalt pikk aeg, et aru saada, mis jääb ja mis mitte."
Teng lisas ka, et apteegituru avamine ei too endaga kaasa mingisugust buumi - kuna apteegi avamiseks on kindlad nõuded, siis ei asutata ega avata neid kus juhtub.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lähiajal panevad uksed kinni kolm maapiirkonna apteeki: Tartumaal Luunjas ja Kavastus ning Raplamaal Kullamaal.
Kui apteegiturg saab vabaks ka de facto, on Ülikooli Apteek valmis avama üle Eesti kümmekond uut apteeki, ütles Ülikooli Apteegi tegevjuht Reet Teng.
Riigikohus otsustas täna, et apteekide asutamispiirangud on põhiseadusega vastuolus ja tunnistas piirangud kehtetuks.
8. aprilli Äripäevas ilmunud loos “Apteegid ahelatest vabaks“ torkab silma Soome domineeriva apteegiketi Yliopiston Apteekki Eesti tütarfirma juhi halvustav kommentaar proviisoritele apteekide tagasiandmise idee osas. Jääb mulje, nagu tahaks Soome apteegikett siinsed proviisoriapteegid hoopis välja suretada, kirjutab Eesti Apteekrite Liidu juhatuse liige Kai Kimmel.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.