Suurbritannia ei pruugi olla idufirmade jaoks parem juriidiline või kultuuriline keskkond kui Eesti, ütles Mozilla Foundationi juht Mark Surman Äripäevale.
Küsimuse peale, kas Eestist Londonisse kolimisel on suuremad eeldused globaalse edu saavutamiseks, nagu seda tegi idufirma TransferWise, ütles Brüsselis innovatsioonikonverentsil osalenud Surman, et juriidilisest vaatepunktist võiks samadel kaalutlustel minna näiteks Lõuna-Inglismaa Wighti saarele või teisele poole Atlandi ookeani Ameerika Ühendriikidesse.
Kuigi Surman pole TransferWise'ist varem midagi kuulnud, toob ta idufirma jaoks keskkonna valimisel olulise tegurina veel kultuuri. "Silicon Valley väärtus ei ole riskikapital, vaid sealne kultuur. Ma ei usu, et London on start-upide kultuurilt parem kui Eesti," lisas ta.
Surmani sõnul peaksid idufirmad maailmaturul edu saavutamiseks keskenduma praegustele trendidele ja perspektiividele ning sealt otsima endale sobilikku "pilu". Tema sõnul tuleb leida esimene suurem hulk kasutajaid, kes oleksid tootest või teenusest huvitatud, ja sellest lähtuvalt tegutseda kasvaval turul konkurentidest teisiti.
Seotud lood
Koos TransferWise'i kaasasutaja Kristo Käärmanniga Äripäeva aasta ärimeheks valitud Taavet Hinrikus andis intervjuu Bloomberg TV-le, kus selgitas kuidas nemad on uus jõud panganduses.
Kristo Käärmanni keldrist alguse saanud TransferWise on asunud tempokalt maailma vallutama, sihiks 200 miljonit klienti.
Ülisoodsaid rahaülekandeid pakkuv Eesti idufirma Transferwise võib heal juhul jõuda paari kuu jooksul oma teenusega ka USA turule, kirjutab sotsiaalmeedia uudistele spetsialiseerunud mashable.com.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.