Saksamaa asekantsler ning majandus- ja energeetika minister Sigmar Gabriel taunis tööstuskontserni Siemensi juhi Joe Kaeseri hiljutist visiiti Venemaale, kus ta kohtus Venemaa presidendi Vladimir Putiniga viimase residentsis Moskva lähistel.
Gabrieli sõnul ei peaks Saksamaa ettevõtted euroopalikke väärtusi ärihuvide eest maha müüma.
"Ausalt, minu jaoks oli see stseen pisut kohatu," ütles Gabriel eile intervjuus telekanalile ARD. "Me ei taha majandussanktsioone, kuid me peame ka Venemaa presidendile näitama, et tema imperialistlik poliitika ei ole meile aktsepteeritav," vahendas ministrit agentuur Bloomberg.
Samal ajal kui EL ja USA üritavad Venemaad sanktsioonidega survestada Ukrainas tagasi tõmbuma, on Putin paljudele Saksamaa suurkorporatsioonidele oluline majanduspartner. Kriitiliste väljaütlemistega ELi ja sanktsioonide aadressil on esinenud teiste seas Adidase, ThyssenKruppi ja Deutsche Posti tippjuhid.
Kaeser kohtus Putiniga läinud nädala kolmapäeval, kui USA president Barack Obama väisas Euroopat. Siemensi juht kinnitas, et neil on Venemaal pikaajalised plaanid. Kaeser kohtus ja arutas koostööplaane ka Gazpromi juhi Alexei Milleriga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksamaa kantsler Angela Merkel on võtnud Venemaa presidendi Vladimir Putini poliitika suhtes oluliselt jäigema hoiaku kui Teise maailmasõja järgsel perioodil kahe riigi suhetes tavaks on olnud, mis tähendab uut reaalsust ka Saksamaa ettevõtjatele.
Musta mere põhja plaanitud South Streami gaasijuhtme ehituse külmutamine võib olla esimene majanduslik sanktsioon, mis Euroopa Liit Venemaa suhtes käiku laseb.
Saksa suurfirmade Adidas, ThyssenKrupp ja Deutsche Post juhid leiavad, et Euroopa Liit on Ukrainaga valesti käitunud, seavad küsimärgi alla Venemaa vastaste sanktsioonide efektiivsuse ega toeta Saksamaa kantsleri Angela Merkeli karmi joont Moskva suhtes, vahendab agentuur Bloomberg Saksa väljaandele Die Welt antud intervjuusid.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.