Hiina avalikustas pikka aega riikliku saladusena varjus olnud informatsiooni põllumaa reostuse ulatuse kohta.
Ligi viiendik haritavast maast on reostunud, mis on kolm aastakümmet kestnud kiire majanduskasvu ja tööstusarengu pärand, kirjutab Wall Street Journal värsket raportit tsiteerides.
Hiina õhukvaliteedi probleemid on laialt tuntud, kuid pinnastik on see, kuhu saasteained lõpuks kogunevad, ütles Greenpeace'i aktivist Wu Yixiu. Sealt lähevad need toiduainetesse ja mõjutavad kõiki.
Seitse aastat väldanud uuringu tulemused näitasid, et 16% riigi pinnastikust ja 19% haritavast maast on ühel või teisel moel reostunud. Enamasti raskemetallidega. Eriti rängalt on saastunud Jangtse jõe delta, Pärlijõe delta ning vanad tööstuspiirkonnad riigi kirdeosas.
Suur reostus sunnib Hiinat suurendama toiduainete importi.
Seotud lood
Hiljutine benseenimürgistus üle kahe miljoni elanikuga Lanzhou linnas on hirmutav näide, et saastatud vesi kujutab Hiinas salakavalamat ohtu kui räpane õhk, vahendas Bloomberg.
2011. aastal pälvis Eesti maailma puhtaima linnaõhuga riigi tiitli, mis aitab nüüd tõmmata Eestile maailma ühe ihaldatuima turistigrupi tähelepanu.
Hiina on sõlminud Ukrainaga hiigellepingu, mille järgi Hiina võtab 50 aastaks rendile 5% Ukraina territooriumist, sealhulgas 9% riigi põllumaast, et toota teravilja ja liha Hiina tarbijatele.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.