Vjatšeslav Leedo opereeritavad Väinamere parvlaevad Muhumaa, Saaremaa ja Hiiumaa võivad tulevikus hakata sõitma veeldatud maagaasil ehk LNG-l.
AS Saaremaa Laevakompanii sõlmis kaks nädalat tagasi Saksamaal kavatsuste protokolli uute parvlaevade ümberehitamiseks vedeldatud maagaasi kasutamisele, kirjutas
Saarte Hääl.
"Eesmärk on panna laevad sõitma loodussäästlikumalt, kasutada odavamat kütust ja avardada laevade kasutamisvõimalusi laias maailmas," ütles laevakompanii juht Tõnis Rihvk. "Idee teostamine sõltub paljudest asjaoludest, väga tähtis on, millal valmivad Eestis LNG-terminalid," lisas ta.
Lähiajal peaks esimesena Eestis LNG kasutamisele üle minema Saaremaa piimatööstus, kuid asjast on huvitatud ka teised Kuressaare ettevõtted nagu Saaremaa lihatööstus ja AS Level.
Veebruari lõpus sõlmisid Eesti ja Soome kahte riiki ühendava maagaasi torujuhme Balticconnector ja LNG-terminalide rajamise ühiste kavatsuste memorandumi.
Mai lõpuks peavad projektiarendajad, kelleks on Soome poolt Gasum ja Eestist Paldiski terminali arendav Alexela, esitama regulaatoritele ja Euroopa Komisjonile projekti tehnilised ja majanduslikud parameetrid. Vastavalt sõlmitud kokkuleppele on Eesti riigil võimalus omandada Eestis rajatavas LNG-projektis enamusosalus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lisaks äsja käiku läinud uutele praamidele vajab Saaremaa ka suuremat lennukit, leiab peaminister Jüri Ratas.
Saaremaa piimatööstus saab mais ainsana saarel ja võimalik, et kogu Eestis oma vedela maagaasi ehk LNG terminali.
Täna õhtul sõlmisid Eesti ja Soome Tallinnas kahte riiki ühendava maagaasi torujuhme Balticconnector ja veeldatud maagaasi (LNG) terminalide rajamise ühiste kavatsuste memorandumid.
Alexela üks omanikest Heiti Hääl selgitas, et Euroopa Komisjon ei lasknud LNG terminali plaani põhja, vaid nõuab uut lahendust, mis tuleb esitada 19. augustiks.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.