Jaapani suuruselt teine autotootja Nissan Motor prognoosib majandusaasta kasumiks 405 miljardit jeeni (2,9 mld eurot), mis on küll kõrgeim pärast 2008. aastat, kuid 5 protsenti nõrgem analüütikute ootusest.
Lisaks Nissanile prognoosivad ka teised Jaapani autotootjad Toyota ja Honda oodatust nõrgemat kasumit. Nõudluse vähenemise põhjuseks on Jaapani käibemaksu tõus, mida tõsteti esimest korda 17. aasta jooksul, kirjutas Bloomberg.
„Kõik näivad oma prognoosides olevat konservatiivsed,” ütles Tokyos asuva investeerimisfirma Advanced Research analüütik Koji Endo.
Nissan prognoosib, et eelmisel majandusaastal tarniti 5,65 miljonit autot, mis on 8,9% rohkem kui 2012. aastal. Käibeks prognoositakse 3% kasvu 10,79 triljoni jeenini.
Nissani majandusaasta lõppes 31. märtsil, kuid autotootja pole veel tulemusi avaldanud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Automüük liigub ülemaailmsete rekordite suunas ning Nissan panustab uuele, maailmatasemel tehasele Mehhikos, mis asetab Jaapani autotootja uuele kasvulainele.
Maailma suuruselt kuues autotootja Nissan kärpis eelmisel nädalal kasumiprognoosi, kuid Nissani juht Carlos Ghosn ütles, et autotööstus ei ole kriisis.
Nissan Motori majandusaasta kolmanda kvartali puhaskasum kasvas aastaga 56,8%, 84,3 miljardile jeenile, vahendab Reuters.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.