Vene võlakirjade kauplemiskäive on Ukraina kriisi ajal teinud järsu kukkumise, kuna välisinvestorid müüvad neid, kirjutas Bloomberg.
Aprillis langes Moskva börsi andmetel Vene võlakirjade kauplemiskäive võrreldes möödunud aasta sama ajaga 43 protsenti 759 miljardi rublani (16 miljardi euroni), mis on suurim langus pärast 2010. aastat.
Languse põhjuseks on suurenevad pinged Venemaa ja lääneriikide vahel, mis ähvardavad Vene majanduse langusse tõugata. Kuigi Vene võlakirjade hinnad on langenud, on aktsiaturgude volatiilsus kasvanud ja see tõstnud ka börside kauplemiskäivet.
Vene 2027. aasta tähtajaga võlakirja tootlus tõusis möödunud kuul 58 baaspunkti 9,47 protsendini. Välisinvestorid hoidsin eelmisel kuul 23% Vene võlakirjadest, mis on 1 protsendipunkt vähem kui veebruaris.
Rubla võlakirjade hinnad langesid eelmisel kuul 1,5% ning on aasta algusest langenud 4,9%.
Seotud lood
Venemeelsed separatistid Ukraina Donetski oblastis teatasid ülekaalukast võidust nende korraldatud "referendumil" riikliku iseseisvuse küsimuses, Luganski oblastis toimunud samasuguse referendumi hääletustulemuste kohta ei ole veel andmeid.
Maailma suurim terasetootja ArcelorMittal teatas, et langetab nõudlusprognoosi Venemaa ja Hiina majanduste aeglustumise tõttu.
Kui võimalikud sanktsioonid Venemaa vastu sealse majanduse langusesse viivad, kannatavad sellest ka ülejäänud Kesk- ja Ida-Euroopa majanduskasvu toibumine, hoiatas EBRD.
Kagu-Ukrainas Mariupoli kesklinnas käib tulevahetus, kus on praeguseks hukkunud kolm ja haavata saanud vähemalt 25 inimest, vahendab uudisteagentuur Unian.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”