Julgeolekueksperdi Jaanus Rahumägi hinnangul on parim see, kui teabeameti skandaal võimalikult kiiresti ja korrektselt ära menetletakse, vahendas ERR Vikerraadio saatet "Uudis +".
"Mida kiiremini ja korrektsemalt see asi ära menetletakse, seda kiiremini saab see usaldus uuesti üles ehitatud. Usaldus on eriteenistuste põhiline hapnik, mille pealt elatakse," rääkis Rahumägi. Kahe kahtlustatava nimed tehti täna ka avalikuks - Segrei Bõstrov ja Pavel Kotkin, kes oli välisministeeriumi töötaja ja tegi teabeametile tööd töövõtulepinguga. Rahumägi kommenteeris nimetatud töösuhet nii, et eriteenistused kasutavadki kõikvõimalikke seaduslikke võimalusi, et oma tööd paremini teha ja seda varjata.
Seotud lood
Kuriteokahtlusega teabeameti töötaja Pavel Kotkin tegi 1997. aastal, töötades toona kaitsepolitsei juristina, Tartu Ülikoolis kollegi nimel asjaõiguse eksamit.
Oma töötaja korruptsioonikahtlusest avalikkust informeerinud teabeamet astus luuremaailmas ebatavalise sammu, lausus julgeolekuekspert ja IRLi poliitik Eerik-Niiles Kross.
Teabeameti peadirektor Rainer Saks avalikustas kaks ameti töötajat, kes on kinni peetud omastamise ja riigisaladuse ebaseadusliku avalikustamise kahtlusega.
Kaitsepolitseiamet menetleb riigiprokuratuuri juhtimisel kriminaalasja, milles kahtlustatakse teabeameti nelja ametnikku ametiisiku võõra vara omastamises suures ulatuses.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?