Mehhiko keskpanga juhi Agustin Carstensi sõnul on neil piisavalt valuutareserve, et tulla toime valuutasõjaga.
Keskpanga juht usub, et USA Föderaalreservi käitumine on rahustanud valuutaturge ning teised keskpangad maailmas on suunanud enda tähelepanu valuuta vahetuskurssidelt majanduskasvule.
"Arvan, et see on aidanud rahustada närvilisust turgudel," ütles Carsten CNBC-le. "Igal juhul oleme valmis, meil on väga suured reservid ning tugev eelarve- ja rahapoliitika. Valuutasõda on väga tugev termin, kuid ma ei usu, et me praegu sellises olukorras oleksime."
Arenevate turgude valuutadele on praegune aasta olnud volatiilne, kuna kardetakse USA võlakirjade ostmise programmi edasist vähenemist. Suurima riskiga riikideks peetakse Indoneesiat, Lõuna-Aafrikat, Brasiiliat, Türgit ja Indiat.
Valuutasõda on olukord, kus riigid võistlevad üksteisega selle nimel, et nende valuutad oleksid teiste valuutade suhtes odavamad.
Seotud lood
Euroopa Keskpank teatas hiljuti uutest stiimulmeetmetest, mis mõjusid euro kursile nõrgestavalt. Teised keskpangad võivad seetõttu enda valuutade nõrgestamiseks omapoolseid samme astuda.
LHV Panga maakleri Risto Sverdliku sõnul on keskpankade valuutasõda käimas praegu täie hooga, kuid Jaapani keskpanga otsus nõrgestada jeeni mõjutab Eestit väga vähe.
USA Föderaalreservi ja Euroopa Keskpanga viimased kvantitatiivse leevenemise voorud võivad viia uue valuutasõja ajastuni, selgub Bank of New York (BNY) Melloni värskest analüüsist.
Ülemaailmne valuutasõda võib muutuda veel halvemaks, kui eurotsoon peaks selles kaasa lööma, ütles Brasiilia rahandusminister Guido Mantega Reutersile.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.