Hiina panganduse reguleerija Li Jianhua töötas ennast 48-aastaselt sisuliselt surnuks. Tööandja sõnul seadis 26 aastat tööl olnud Jianhua partei ja rahva heaolu alati esiplaanile. See ei ole ainuke juhtum ning ületöötmise tõttu sureb Hiinas iga aasta sadu tuhandeid inimesi.
Hiina seisab silmitsi „ületöötamise epideemiaga“. Ligikaudu 600 000 töötajat sureb Hiinas iga aasta liigse töökoormuse tõttu, teatab China Youth Daily. Hiina Rahvusvahelise raadio sõnul suri aprillis ületöötamise tõttu iga päev 1600 inimest, vahendab Bloomberg.
Hiinlaste veebisait ja mikroblogi Weibo on täis kaebusi stressis ja viimase piirini viidud töötajate kohta. Palju on teateid nii noorte kui ka vanade inimeste surmast ületöötamise tõttu.
„Mis mõte on teha ületunde kui sa töötad ennast sõna otseses mõttes surnuks?“ küsis üks kommentaator Weibos, kelle sõnul käsib tema tööandja kulutada järjest rohkem aega töötamisele.
Hiinas on tööjõud saamas turul üha rohkem eeliseid, sest töötajate hulk kahaneb ning see võimaldab olemasolevatel nõuda suuremat palka.
Tihti korraldatakse ka streike, mille tulemusel töötajad saavad küll palgatõusu, kuid sageli tõstab tööandja vastukaaluks töötundide hulka. Sellega rikuvad paljud ettevõtted Hiina tööjõuseadust ning aitavad kaasa surmade hulga kasvule.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui mobiilimänguga edu saavutamine lääneriikides toob hea sissetuleku, siis tõeline jackpot peitub Aasias.
Hiinas Shanghais transpordimessil käinud Eesti suurim konteineri- ja üldkaubaterminalide operaator Transiidikeskuse AS peab reisi edukaks.
Uuringufirma Deloitte küsitlusest selgub, et finantsjuhid on muutumas järjest murelikumaks Euroopa ja Hiina majanduste käekäigu pärast.
Hiina luksuskaupade müüjad kannatavad korruptsiooni väljajuurimise ja ebakindla majanduse tuleviku pärast. Analüütikute sõnul ei ole olukorra paranemist näha nii peagi veel.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.