Uue EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi hinnangul peaks 2020. aastal Eesti ettevõtete tootlikkus olema 80% ja tööhõive 75%.
Tombergi sõnul on tootlikkuse ja tööhõive kasvatamine Eesti kaks peamist ülesannet. „Täna me oleme tootlikkuse eesmärgist küllaltki kaugel, see on koht, kus pingutada,“ ütles ta.
Tomberg lisas, et Eesti ettevõtluses toimuvat vaadates julgeb ta öelda, et mitte ainult IT-sektor, vaid ka traditsioonilistes ettevõtlussektorites on konkreetsed näited, kus juba praegu on palk samaväärne Soomega või sellega väga lähedane. „Just nimelt spetsialiseerumine ja tootlikkuse tõstmine on need, mis ettevõtete puhul võiksid olla arengumootorid. Ja siin peab EAS olema ettevõtetele partneriks,“ märkis ta.
Tomberg rääkis, et on ka ise proovinud ettevõtlust ja olnud lühikest aega füüsilisest isikust ettevõtja, tehes koolitusi ja konsultatsioone. Enne seda on ta veel töötanud seitse aastat Äripäevas uudistetoimetuse juhina ning õppinud ülikoolis nii mikro- kui makromajandust.
Oma palganumbri jättis Tomberg ütlemata ja soovitas seda küsida EASi nõukogu esimehelt Ahti Kuningalt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas sihtasutuse uueks juhatuse liikmeks Hanno Tombergi, kes asub ametisse 14. juulil.
Rahvusringhäälingu juhatuse liige Hanno Tomberg esitas täna rahvusringhäälingu nõukogule teate, et kavatseb alates 1. juunist ametist lahkuda, vahendas ERR.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) värske juht Hanno Tomberg kavatseb edaspidi kitsendada organisatsiooni fookust ja keskenduda kasvuettevõtetele.
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.