Euroopa juhtivasse finantskontserni kuuluva Nordea Eesti puhaskasum 2014. aasta esimesel poolaastal oli 19,1 miljonit eurot ehk ligi poole rohkem kui aasta varem, mil teeniti kõigest 12,7 miljonit eurot.
Pank teatas, et tegevuse fookuses on eelkõige oma positsiooni tugevdamine säästmis- ja investeerimisteenuste pakkujana, mis kasvasid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes investeerimistoodete mahtu 35%. Ka Nordea pensionifondides on hallatavate varade maht aastaga kasvanud 42%, ületades kokku 108 miljonit eurot.
„Nordeale on selle aasta üheks kaalukamaks arenguks ERGO pensionifondide valitsemise ülevõtmine. Tehinguga kasvatame veelgi nii Nordea pensionifondide turuosa, klientide arvu kui ka hallatavate varade mahtu,“ lisas Nordea panga juht Andreas Laane. Nordea saab ERGO pensionifondide uueks fondivalitsejaks alates 1. septembrist. Finantsinspektsioon on muudatuse heaks kiitnud.
Nordea Eesti klientide hoiuste maht kasvas 2014 esimesel poolaastal möödunud aasta esimese poolega võrreldes kokku 5%, sealjuures eraisikute hoiuste maht on kasvanud 24% võrra, ületades 360 miljonit eurot. Nordea hoiuste ja laenude suhe on jäänud stabiilsele tasemele, ulatudes 41%-ni.
Nordea Eesti laenuportfell ulatus 2014. aasta juuni lõpus üle 3,2 miljardi euro, millest liisinguportfell moodustab 653 miljonit eurot. Eraisikute laenu- ja liisinguportfell kasvas eelmise aastaga võrreldes 4%, ettevõtete laenu- ja liisinguportfell 3%.
Klientide arv on aastaga kasvanud 4,6%, peamiselt on lisandunud igapäevapanganduse kliente, kuid suurenenud on ka liisingu ja pensionifondide klientide arv.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Nordea omandab Ergo pensionifondid, lisandub tehiguga Nordea pensionifondidele ligi 21 600 klienti ja fondimahtu 60 miljonit eurot. Sellele vaatamata jääb Nordea turuosalt viimaseks.
Kindlustusselts Ergo ja Nordea esitasid finantsinspektsioonile taotluse pensionifondide valitsemise üleminekuks.
Kui Eesti Pank teatas täna selle aasta majanduskasvu prognoosiks 0,7%, siis Nordea usub 1,2%st kasvu.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.