Hoolimata Wall Streeti langusest, kerkisid Aasia börsid täna kolme aasta kõrgeima taseme lähedale pärast seda, kui Hiina tööstusettevõtted andsid teada suurtest kasumihüpetest.
Hiina tööstusettevõtete teenitud kasumid kerkisid juunis 17,9%, 95 miljardile dollarile. See oli märgatav kasv pärast maikuist 8,9%-list hüpet. Hiljutised andmed on tõestuseks, et Hiina majandus muutub valitsuse stimuleerimismeetmete tõttu aina tugevamaks, vahendab Reuters.
Hiina CSI300 indeks tõusis täna 2,3% ja Hang Seng kerkis 0,8%. Tokyo Nikkei indeks, mis sulgus reedel kuue kuu kõrgeimal tasemel, tõusis täna veel 0,5%.
Dollar kauples peamiste valuutade suhtes kuue kuu kõrgeimal tasemel ja euro jätkas langemist. Möödunud reedel kukkus euro kurss taas pärast seda, kui Saksamaa Ifo ärikliima indeks maalis riigi majandusolukorrast sünge pildi.
Sel ajal, kui aktsia- ja valuutaturgudel oli tähelepanu suunatud ettevõtete majandusnäitajatele ja makroökonoomilistele trendidele, olid toorained endiselt tugevalt mõjutatud geopoliitilistest teguritest.
Brenti toornafta hind kukkus 0,4%, 107,96 dollarile barreli eest. Reedel kerkis aga hind pea 1 dollari võrra, kuna USA ja Venemaa vahelised pinged tekitasid uusi hirme seoses tarneprobleemidega.
Käesoleva nädala reedel avaldatakse info Aasia riikide tehaste aktiivsuse kohta. Samuti ootavad turud USA majandusnäitajaid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Fondihaldur ning aktsiaturu analüütik John Hussman avaldas iganädalases kommentaaris, et aktsiahinnad on mullis ning olukord on halvem 1929. ja 2007. aastast.
Euroopa börsid kukkusid pärast kahenädalast järjestikust tõusu, kuna suurfirmad LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton ja Danone avaldasid prognoositust kehvemad kvartalitulemused.
Euroopa aktsiaindeksite futuurid tõusid pärast seda, kui suurettevõtted nagu naftafirma BP ja Šveitsi pank UBS avaldasid oodatust paremad majandustulemused.
Hiina tehaste aktiivsus tõusis sel kuul pooleteise aasta tippu ning analüütikute sõnul on tegemist väga tugeva näitajaga.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.