Euroopa börsid tõusid pärast seda, kui Euroopa Keskpanga president Mario Draghi viitas sellele, et ametnikud on valmis võtma kasutusele uued stimuleerimismeetmed.
Ka USA indeksifutuurid võtsid pärast reedest keskpanga juhtide koosolekut suuna üles. Aasia aktsiad liikusid vaid veidi, vahendab Bloomberg.
Stoxx Europe 600 Index tõusis varahommikul Londonis 0,8%, 339,54 punktile. Möödunud nädalal tõusis võrdlusindeks 2,1%, mis on kiirem nädalane tõus alates tänavu veebruarist. Standard & Poor’s 500 indeksifutuurid tõusid täna 0,4% samal ajal kui MSCI Asia Pacific Index kerkis 0,1%. USA börsid on täna suletud.
Draghi ütles reedel kolleegidele Jackson Hole’i kohtumisel, et ükskõik, milline halvenemine inflatsiooni väljavaadetes annab EKP-le põhjuse rahapoliitika kvantitatiivseks lõdvendamiseks (keskpanga ulatuslikud väärtpaberiostud – toim).
EKP majanduse väljavaade erineb väga palju USA keskpanga omast. Föderaalreservi juhi Janet Yelleni sõnul on USA tööturg teinud „märkimisväärse edasimineku“, kuid liiga palju ameeriklasi on veel siiski töötud. Föderaalreservi ametnikud vähendavad rahapoliitilist stimuleerimist ja alles arutavad selle üle, millal oma tegevussuunda muuta.
Täna oodatakse Saksamaalt andmeid sealse ettevõtjate kindluse kohta. Bloombergi küsitletud analüütikute hinnangul langeb Ifo instituudi ärikliima indeks 107 punktile, mis oleks neljas järjestikune kuine langus sel aastal.
USAst oodatakse uute eluasemete müügi kasvu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasia börsid olid täna väikeses languses samal ajal kui Euroopa börsidel erilisi liikumisi ei toimunud, kuna investorid ootasid uudiseid.
Investorid suunavad täna oma pilgud USAsse, kus Föderaalreservi ametnikud peaksid andma vihjeid võimaliku intressimäärade tõusu kohta.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.