Tänase otsusega jättis riigihangete vaidlustuskomisjon rahuldamata Väinamere Liinide kaebused Tallinna Sadamale, mistõttu tuleb vaidlustajal maksta 1278 eurot riigilõivu.
- Saaremaa Laevakompanii kaotas vaidluses riigihanke validlustuskomisjoniga. Foto: Veiko Tõkman
Väinamere Liinid väitis kaebuses, et Tallinna Sadamal pole veel olemas nelja laeva ja nende valmimine 2016. aasta oktoobriks on ebareaalne. Samuti kaebas laevafirma, et Tallinna Sadamal ning tema koostööpartneritel pole piisavalt kogemust ega oskusi hankele kvalifitseerumiseks.
Vaidlustuskomisjon ei nõustunud ühegi kaebusega: nende hinnangul pole esitatud materjalide põhjal alust kahelda, et parvlaevad ei valmi õigeks tähtajaks. Samuti ei leidnud komisjon, et oleks põhjust Tallinna Sadamat hankele mittekvalifitseeruvaks pidada. Mis puudutab hankevõitja koostööpartnereid, siis vastas komisjon, et ei kontrolli nende kvalifikatsiooni.
Väinamere Liinid esitasid oktoobri alguses vaidlustuskomisjonile kaebuse, sest nende hinnangul ei kvalifitseeru Tallinna Sadam Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu liinide parvlaevahankele. Tallinna Sadam võitis hanke oluliselt madalama pakkumisega.
Eile väitis majandusminister Urve Palo, et tahab hankevõitjaga võimalikult kiiresti lepingu sõlmida. Palo lisas, et tema teada on Saaremaa Laevakompanii esitanud riigihanke otsuse kohta ka kolmanda vaidlustuse ning et on võimalik kogu protsessi kohtusse väljaminek. „Oleme selleks valmis,“ ütles Palo pressikonverentsil.
Seotud lood
Praamiliikluses suurt kokkuhoidu pakkunud hanget ähvardab tühistamine.
Riigile kuuluva Tallinna Sadama tütarfirmade pakkumine lõi parvlaevaühenduse korraldamise hankel pika puuga senise operaatori, Vjatšeslav Leedo ettevõtte pakutud hinda.
Majandusminister Urve Palo sõnul tagas Tallinna Sadamale võidu praamihankel madalaim hind.
Väinamere Liinid esitasid oluliselt odavama pakkumise teinud hankevõitjale Tallinna Sadamale mitmeid kaebuseid, et konkurent hankelt tõrjuda.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”