Premia tegevjuhi Karte Kõvaski sõnul ei mõjuta rubla kukkumine ega ka Vene-vastased sanktsioonid Premia eksporti Venemaale.
- Premia juht Katre Kõvask. Foto: Andres Haabu
Kõvask märkis, et Premia ekspordib Venemaale vaid kolme tootegruppi, mis ei kuulu sanktsioneeritud toodete alla - seetõttu ei mõjuta sanktsioonid ega ka rubla nõrgenemine nende äritegevust. Kuna nad Venemaal arveldavad rublades, siis ei mõjuta Kõvaski sõnul neid ka rubla kukkumine.
Küsimusele, kas sanktsioone Venemaa suunal tuleks leevendada või hoopis intensiivistada, vastas Kõvask, et tuleb abiks võtta talupojatarkus ning oodata ja vaadata, mis edasi saab. „Mingeid poliitilisi arvamusi ma edastada ei taha, selleks on teised inimesed.“
Vene rubla on novembris langenud rekordmadalale pärast seda, kui riigi keskpank teatas, et vähendab valuutaturule sekkumist.
Seotud lood
Rubla kukkumisele ei paista lõppu. Viimased kuus päeva kukkunud rubla on täna USA dollari vastu nõrgenenud juba 1,77% ja euro vastu kaotanud 1,86%.
Vene rubla on täna langenud rekordmadalale pärast seda, kui riigi keskpank teatas, et vähendab valuutaturule sekkumist.
LHV vanemanalüütiku Joonas Joosti sõnul oli Premia kolmanda kvartali puhaskasum hea, kuid allesjäänud kalatoodete äri panus sellesse jäi sisuliselt olematuks.
Tere AS juhatuse esimehe Oliver Kruuda sõnul võib rubla nõrgenedes eksport Venemaale kaotada mõtte.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.