Täna käsitööpruulijatega võistlemiseks väikeõlle turule sisenemisest teatanud A. Le Coq ega seal juba varem tegutsenud Saku väikepruulidest suurt tulu ei looda, neid tehakse trendiga kaasas käimiseks.
- Suurtootjad lisavad laiatarbekaubale väiksemates kogustes eripruule. . Foto: Raul Mee
„Me ei taha end tituleerida tiitliga käsitööõlu, me oleme suurtootjad ja jääme selleks ka edaspidi. Lähme lihtsalt kaasa väikepruulijate trendiga, oleme rohkem avatud uutele maitsetele,“ ütles A. Le Coqi direktor Tarmo Noop.
Noop selgitas, et kui väiketootjate keskmine kääritamismahuti on 5000–8000 liitrit, siis A. Le Coqi senine väiksem mahuti oli 100 000, väikeõlle tootmiseks paigaldab õlletootja nüüd kaks 30 000-liitrist mahutit. A. Le Coq plaanib investeerida tänavu väikeõlle tootmisse pisut üle 400 000 euro.
Küpsem õlleturg
Saku Õlletehase direktori Margus Kasteina sõnul on Saku üks kommertseesmärkidest olnud alati Eesti õlleturu rikastamine. „Meie jaoks pole väikeõlle tegemine eraldi sündmus, oleme teinud väiksemaid tooteid aastakümneid, viimased uued väiketooted on lihtsalt eripruulid Humal ja Oder, samas on seda ka näiteks Manchester ja Dublin,“ selgitas Kastein.
„Kui kõik kauplustes müüdavad Eesti väiketootjate õlled kokku liita, siis on Humal ja Oder kahekesi neist ikkagi suuremad. Need kaks müüvad Saku põhitoodete kõrval hästi, toodame neid reipalt edasi. Oma olemuselt on see siiski kallis õlu 0,3-liitrises pudelis, selle liitrihinda pole mõtet võrrelda näiteks Saku Originaaliga,“ märkis ta.
Noop ütleb, et viie aasta eest nisuõllega väljatulemine oleks olnud läbikukkumine, kuid nüüd on Eesti õlleturg avatud maitsete rikastumisele. „Tuleme varsti välja nisuõllega, mille osakaal Eesti turul on praegu 0,3–0,5%, meie kümnekordistame seda. See tuleb pindises pudelis, millega eristume selgelt praegusel Eesti turul,“ lisas ta.
Nii Noop kui Kastein lubasid, et toovad tänavu turule veel mitu uue maitsega väikepruuli.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.