Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Euroopa jättis digimaksu ootele
Ameerika Ühendriikide võimalik reaktsioon, digisektori lobi ja omakasu said võitu Euroopa Liidu digimaksu kavadest – plaan kehtestada rahvusvahelistele tehnoloogiaettevõtetele 3% maks pandi kaheks aastaks kõrvale.
Rahandusministeeriumi asekantsleri Dmitri Jegorovi sõnul eelistab ka Eesti võimalikku OECD lahendust Euroopa Liidu põhisele maksule. Foto: Arno Mikkor
"Viimasel Ecofinil (Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu kohtumisel – toim) jäi ülekaalu arusaam, et on vajalik kokku leppida ülemaailmne lahendus ja otsustati liikuda kompromissina edasi selle hilisema jõustumise suunas," tõdes rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov plaanitud maksu kohta.
Sellal kui Austria loodab rahvusvaheliste internetiettevõtete maksustamise plaanile aasta lõpuks liikmesriikide jah-sõnad saada, võib kava saada ootamatu löögi, sest Saksamaa innukus plaani toetada on kiirelt vähenemas.
Itaalia otsustas Euroopa üldisele internetihiidude maksustamisprobleemile lahenduse leida ja kavatseb kehtestada digiteenuste väliskaubandusele 6protsendilise pöördkäibemaksu.
Euroopa Komisjon kavatseb paremate lahenduste ootel kehtestada rahvusvahelistele digitaalmajanduse suurfirmadele 3protsendilise maksu ettevõtete käibelt, kirjutab ettepaneku mustandi oma valdusse saanud Reuters.
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.