Sel nädalal köitsid Äripäeva lugejaid enim vigased vagunid ning kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatud ähvardav kahjunõue, aga ka maksuvõlglaste TOP.
- Nädal tõi palju häid ja huvitavaid lugusid. Foto: Shutterstock
Järgnevalt ülevaade valikust Äripäeva selle nädala lugudest.
Vahur Kraft Äripanga juhiks
Nädala esimesest lehest võis lugeda, et Äripäeva andmetel tahab varem pikalt panganduses olnud Vahur Kraft saada Tallinna Äripanga juhiks. Samal ajal jälgib panka kullipilgul finantsinspektsioon.
Nimelt tegi finantsinspektsioon Tallinna vanalinnas asuvas pangas kontrolli ja koostas Äripäeva ühe allika sõnul paarisajaleheküljelise ülevaate, oodates pangalt puuduste kõrvaldamist. Äripäeva teada peab inspektsioon pangas probleemseks mitteresidentide äri. See võib tähendada näiteks uut äriplaani, juhi või omanike vahetamist.
Lisaks käivad turul jutud, et Äripank otsib ostjat.
Mis toimub Äripangas, loe
siit - Vahur Kraft 2015. aastal. Foto: Jassu Hertsmann
Venemaa rongiõnnetus ja Operail
Venemaal Omski lähedal toimunud rongiõnnetuse üheks põhjustajaks peavad Venemaa ametnikud Operaili Tapa depoodes remonditud vagunit, mistõttu võib riigile kuuluvat ettevõtet halvemal juhul oodata kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuv kahjunõue. Praeguseks on Venemaa uurimiskomisjon jõudnud esialgsele järeldusele, et õnnetuse üheks põhjustajaks oli varasemalt samast kohast läbi sõitnud rongikoosseisu kuulunud Operaili vagun, mille üks rattapaar oli üheksa kilomeetrit rööbastelt väljas. See omakorda lõhkus tee, mille tagajärjel läks rong sõjatehnikaga külili. Sarnane juhtum leidis aset ka kolme aasta eest.
Sellest, mis võib Operailiga juhtuda ning mida arvab asjast Eesti Raudtee, loe
siit.
Suurimad maksuvõlglased üles loetud
Värske maksuvõlglaste TOPi suurimad tõusjad on TEA Kirjastus ja EASilt auhinna pälvinud Narva tööstur.
TEA Kirjastuse majandusraskustest on Äripäev kirjutanud varemgi. Selle aasta suvel kandis tarbijakaitseamet kirjastuse niinimetatud musta nimekirja, sest kirjastus ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid.
Sellest, kuidas läheb TEA Kirjastusel aga praegu ning kes on riigi ees suurimad maksuvõlglased, loe ja uudista
siit Brexiti kired ei lahtu
Kui esmaspäeval teatas Briti peaminister Theresa May, et lükkab edasi Briti parlamendi alamkojas teisipäeval toimuma pidanud hääletuse Brexiti-leppe üle, pidasid parlamendisaadikud peaministrit argpüksiks.
May, kellel on valida halbade ja veel halvemate variantide vahel, läks seepeale Euroopasse lepitust ja nõu otsima.
Mis Suurbritannias toimub, missugused on sisepoliitilised valupunktid ja missugune võiks olla mõistlikem lahendus, loe
siit Samas tegid Briti konservatiivid Mayle ka umbusaldushääletuse, mis läbi kukkus. Loe sellest lähemalt
siit - Theresa May. Foto: Scanpix
Jaapani iduinvestor avastab Eestit
“Ausalt öeldes on Eesti idufirmad palju kõrgetasemelisemad ja palju kirglikumad kui teistes riikides. Üldiselt rääkides. Sest Eestis riigina on teiste riikidega võrreldes mõtteviis väga arenenud. Ühiskond ise on arenenum, kiirem liikuma ja võtma üle uusi asju. Sellepärast on Eestis elavad inimesed arenenuma mõtteviisi või tajuga,” kiidab Jaapani investor Taizo Son, kelle vend Masayoshi Son juhib Jaapani telekommunikatsiooni- ja meediaettevõtet Softbank, mis plaanib rahvusvahelise meedia andmetel 24 miljardi dollari suurust IPOt.
Taizo Son on Eestis panustanud Funderbeami, Jobbatticali, LeapINi ja Funderbeami.
Mida arvab investor Eesti ettevõtetest, idudesse investeerimisest ning mil viisil teeb ta kindlaks ettevõtte edu valemi, loe
siit - Taizo Son. Foto: Liis Treimann
Pesuärimees Rahumaa jahib Holliwoodi kuulsusi
Neljapäeval kirjutas Äripäev aga pesuärimehest Jaanus Rahumaast, kelle kohta vihjati Äripäevale, et tema ärides on rohkem lihtsalt trummipõrinat kui sisu. Kas see ka nii on ning missugune näeb välja Londoni ülikallis linnaosas elava Rahumaa elu, loe ja uudista
siit Seotud lood
Selle nädala suurim uudis oli Utilitase suurtehing, põnevaid teemasid jätkus aga veelgi.
Kuidas elab Eesti ettevõtlus? Selle nädala Äripäeva lugudest paistab, et hästi: leidub üleostmisi, leidub välisturu vallutamist. Ettevõtjad räägivad Eesti eelistest ja miinustest ning tarbijad lõikavad majandusmämngudest kasu, kui saavad - näiteks tangivad odavas Taxify tanklas (või oli see Olerex?).
Äripäeva selle nädala uudistes palusid ettevõtjaid mitmel korral valitsusel reaalsusele otsa vaadata. Samal ajal avati uusi tootmisliine, seati uusi äriplaane ja tegeleti rahapesu tagajärgedega.
Selle nädala Äripäevast sai muu hulgas teada, et ühes Tallinna linnafirmas saab protokollija töö eest üle 2000 euro palka.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.