Ettevõtete ühinemise korral on võtmetähtsusega avatud suhtlus konkurentsiametiga, võimalike probleemide varjamine ja potentsiaalsete ummikseisudega mittearvestamine võivad viia aga märkimisväärsete lisakulude või isegi tehingu katki jäämiseni.
- Vahel on ühinemisel tekkiv turuosa ühes riigis ikkagi liiga suur ja konkurentsiamet ühinemist ei luba, nagu juhtus TMB Elemendiga, mille Eesti tootmist Prantsuse Consolisele müüa ei lubatud. Foto: Postimees/Scanpix
Olukorras, kus üks ettevõtja omandab teise üle valitseva mõju või kaks firmat ühinevad, võib tehing kuuluda konkurentsiametis kontrollimisele. Seda kindlasti juhul, kui koonduvate ettevõtete käive on kokku suurem kui 6 miljonit eurot või kahel koonduval ettevõttel eraldi on müügitulusid 2 miljoni euro jagu „Sel juhul tuleb esitada koondumise teade ja konkurentsiamet hakkab analüüsima, ega see ei kahjusta konkurentsi,“ sõnas konkurentsiameti koondumiste kontrolli osakonna juhataja Külliki Lugenberg Äripäeva raadio saates „Triniti Eetris“.
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.