Ettevõtete ühinemise korral on võtmetähtsusega avatud suhtlus konkurentsiametiga, võimalike probleemide varjamine ja potentsiaalsete ummikseisudega mittearvestamine võivad viia aga märkimisväärsete lisakulude või isegi tehingu katki jäämiseni.
- Vahel on ühinemisel tekkiv turuosa ühes riigis ikkagi liiga suur ja konkurentsiamet ühinemist ei luba, nagu juhtus TMB Elemendiga, mille Eesti tootmist Prantsuse Consolisele müüa ei lubatud. Foto: Postimees/Scanpix
Olukorras, kus üks ettevõtja omandab teise üle valitseva mõju või kaks firmat ühinevad, võib tehing kuuluda konkurentsiametis kontrollimisele. Seda kindlasti juhul, kui koonduvate ettevõtete käive on kokku suurem kui 6 miljonit eurot või kahel koonduval ettevõttel eraldi on müügitulusid 2 miljoni euro jagu „Sel juhul tuleb esitada koondumise teade ja konkurentsiamet hakkab analüüsima, ega see ei kahjusta konkurentsi,“ sõnas konkurentsiameti koondumiste kontrolli osakonna juhataja Külliki Lugenberg Äripäeva raadio saates „Triniti Eetris“.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.