President jättis pensionireformi välja kuulutamata ning saadab selle tagasi riigikokku.
- Kersti Kaljulaid Foto: Liis Treimann
"Senine süsteem tervikuna lakkaks toimimast. Seda sihtotstarbe muutmist ei saa pidada õigustatud ega proportsionaalseks," ütles Kaljulaid. Reformi tulemusel laseb riik pensionifondi kliendil võtta välja nii oma kogutu kui riigi sotsiaalmaksust tehtud panuse. "Sotsiaalmaksu muutmine tagasiulatuvalt ja ainult osade inimeste suhtes on õigusriigi vastane," ütles Kaljulaid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu võttis 56 poolthääle ja 45 vastuhäälega vastu suurt vastukaja ja kriitikat pälvinud seaduse, mis muudab kohustusliku pensionisamba vabatahtlikuks ning kõik soovijad saavad järgmise aasta sügisest senised säästud välja võtta.
Teise pensionisamba reformimise taas oma kätte võtnud valitsus pikendas erakorralisel istungil reformi rakendumise tähtaegu ning sidus selle vastuvõtmise riigikogus kolmapäeval usaldushääletusega valitsusele.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.