"Jah," vastab maailmarekordi omanik, Eesti ujuja Matz Topkin küsimusele, kas Eestis on hea olla tippsportlane, kuid täiendab siis põgusalt ja õige lühidalt, et võiks ka veidi parem olla.
- Ema pani Matz Topkini ujumistrenni juba kahenädalaselt, suure pere lapsena olid tal õed-vennad, kellega oli vaja kogu aeg sammu pidada. "Sport on mulle oluline. Kurb on, kui inimesed, kellel on käed otsas, lasevad oma tervise mäest alla veerema. Võiks olla terve ühiskond, terves kehas terve vaim," kõneles ta. Foto: Ekspress Meedia / Scanpix
Sportlane on hea olla näiteks seepärast, et saab laagritesse, välismaale. Topkin on enda sõnul hingest sportlane ja väga rahul sellega, et saab teha, mida tahab: ujuda. Vaatamata sellele, et tal on vaid üks tavasuuruses jäse. Topkin otsib võimalusi, mitte ei näe takistusi, kuid Gaselli Kongressi laval sai kõlada ka tema mure parasportlaste pärast.
Seotud lood
Edetabelis 915 ettevõtet!
Värskesse kiiresti kasvavate ettevõtete ehk gasellide edetabelisse jõudis üle 900 ettevõtte, kellest hulk võttis tunnustuse vastu täna Gaselli Kongressi laval. Nende edu valem on lihtne, kuid sisaldab ka kohati üllatavaid elemente.
Kui võrrelda ettevõtlust jooksmisega, siis on Eesti ettevõtjatel suur probleem finišeerimisega – omanikud justkui ei saa aru, millal on õige aeg lõpetada, tõdes Jüri Mõis täna kiiresti kasvavate ettevõtete inspiratsiooniüritusel Gaselli Kongress.
"Pandeemia ajal tuli suhtumine, et köhaga jumala eest tööle tulla ei tohi. Aga inimene, kes iga päev mõtleb, et peaks end ära tapma, võib tööl käia. Sellistest asjadest peab rääkima," ütles tippkokk Orm Oja Gaselli Kongressi laval. Edukuse tippu ronimise loo asemel rääkis ta, kuidas ta läbi põles ja tipust alla kukkus. "See oli valus."
Kiiresti kasvavad firmad ütlevad, et nende peamine mure alanud aastal on töötaja, peamine rõõm on töötaja ning peamine investeering on samuti töötaja. Eelmisel aastal tuli aga pingutada nii, et nukid verised.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.