Kuigi hea hinnakonjunktuur on põlevkivitööstusele hästi mõjunud, viis imporditud kütuste ja elektri hinnatõus sektori mõju majanduskasvule sügavale negatiivsesse tsooni. Foto: Andras Kralla
Kui Eesti majandus jooksevhindades, nominaalselt kasvas kasvas viiendiku võrra, 8 miljardile eurole, siis reaalkasv jäi 4,3 protsendi piirimaile. "Kuigi ettevõtete käibed ja muud finantsnäitajad on jõudsalt kasvanud, moodustas sellest valdava osa väga kiire hinnatõus," tõdes ka statistikaameti analüütik Robert Müürsepp.
Sel ajal kui euroala keskmine inflatsioon on kerkinud 8,1 protsendi juurde, on Euroopa tabeli tipus ainsana üle 20 protsendi suuruse inflatsiooniga Eesti, näitab Eurostati esialgne hinnang.
Viimase kahe aastaga on Eesti majandus saanud ja veel saamas löögi mitmelt majandusšokilt, mis on halvendanud majanduskasvu väljavaadet, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Isegi kui sanktsioonide mõjul peaks töötute arv äkiliselt tõusma, siis Soome vabade töökohtade arv on jõudnud ajaloo kõige kõrgeima tasemeni, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja lisab, et loodetavasti ei ole eestlastel üle lahe enam rahahäda tõttu kunagi vaja minna.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.