Pooleteist aastaga suurendatakse sõjaliseks konfliktiks valmis olevate sõdurite hulka 10 000 mehe võrra, ütles kaitseväe juht Martin Herem.
Foto: Raul Mee
Tulevased maakaitseväelased valitakse välja reservväelaste hulgast, kes pole juba määratud mõnda üksusse, mis sõja korral kiiresti kokku kutsutakse. Maakaitse organiseeritakse samade piirkondade kaupa, nagu rahuajal on kaitseliit, ning selle väe funktsioon on olla kergejalavägi.
Eesti jaoks tähendab NATO uuele tugevdatud kaitsehoiakule liikumine koostöös liitlastega diviisi suuruse üksuse ja selle juhtimisstruktuuri arendamist, mis oleks valmis kohe vajadusel Eestit kaitsma, ütles peaminister Kaja Kallas.
Sa korraldad oma ettevõtte suvepäevi. Sündmuse toimumise hommikul seisad sa silmitsi faktiga, et esineja, kes pidi õhtul esinema, teatas, et ta ei tule, sest sai parema pakkumise. Mida teha?