Krüptomiljonäridele suure summa kaotanud investor: paljud ohvrid olid lihtsad inimesed
Pühapäeval kinni peetud krüptomiljonäridele suure summa kaotanud investor Maksim Velitško tunneb värske arengu üle hea meelt. Tema oli ka üks neist investoritest, kes krüptoärimeeste vastu kuriteoavalduse esitas.
"Investeerisin konkreetselt Polybiuse panka. Kui sai selgeks, et panka ei tule, pöördusin kohtusse," meenutas investor Maksim Velitško. Foto: Andras Kralla
„Loomulikult olen rõõmus. Selle kahe aasta jooksul pärast kriminaalasja algatamist kaotasin ausalt öeldes juba lootuse, et õiglus seatakse jalule, ja tohutut hulka investoreid petnud inimesi karistatakse,“ ütles investor Maksim Velitško Äripäeva sõsarväljaandele Delovõje Vedomosti.
Süüdi mõistmise korral tuleb vara loovutada USA-le
Kahtlustuse järgi investoritelt 575 miljonit dollarit välja petnud krüptoärimehed Sergei Potapenko ja Ivan Turõgin püüdsid saadud tulu peita Eesti kinnisvaras, luksusautodes ja pangakontodes ning virtuaalsetes rahakottides üle maailma.
Esmalt krüpto kaevandamise tehnikat ja riistvara lubanud, seejärel kaugkaevandamist pakkunud ning kolmandana revolutsiooni krüptopanganduses välja hüüdnud mehi võib oodata nüüd suure ookeani taga kuni 20aastane vanglakaristus.
Polybiuse krüptopanga ja HashFlare'i asutajad peeti kinni
Keskkriminaalpolitsei ja FBI pidasid pühapäeval Tallinnas kinni inimesed, keda kahtlustatakse kelmuses ja rahapesus. Ida-Viru krüptoärimehi Sergei Potapenkot ja Ivan Turõginit kahtlustatakse enam kui poole miljardi dollarini ulatuva kahju põhjustamises.
Üldjuhul peetakse koroonakriisi suurimaks kaotajaks turismisektorit, kuid kui võtta ette Eesti koroonaeelse aja sada kõige edukamat ettevõtet ja vaadata sisse nende majandusaruannetesse, on suurimad kaotajad hoopis tehnoloogiafirmad.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.