Pensionifondid peavad mittelikviidsetesse varadesse investeerimisel olema äärmiselt ettevaatlikud, sest tõusvad intressimäärad ja langevad aktsiaturud muudavad nende rahaks tegemise keeruliseks, hoiatab OECD.
Kiiresti tõusvad intressimäärad võivad pensionifondidele tekitada probleeme lühiajaliste kohustuste täitmiseks. Foto: Panthermedia/Scanpix
Financial Times kirjutab, et odava raha ajastul otsisid pensionifondid tootlust taristuprojektidest ja erakapitaliinvesteeringutest, kuid näiteks võlakirjadega võrreldes on neid investeeringuid keerulisem rahaks teha.
Eesti pensionisüsteemi ülimadalatel kuludel on üks miinus: pensionid ei päästa suhtelisest vaesusest ega taga ka tööeluga sarnast sissetulekut. Rahvastiku vananemine toob kaasa senise olukorra süvenemise kogu hoomatava tuleviku vältel, näitab ministeeriumite uuring.
Suur osa teise pensionisamba lammutamist pooldanud poliitikutest jätkab ise sinna kogumist, nende seas tulihingeliselt teist sammast materdanud lobist Kristjan Järvan.
Kolmandasse sambasse panustajatel on võimalik veel kuni 29. detsembri kella 15.59ni teha sissemakseid, mis lähevad arvesse 2022. aasta tuludeklaratsiooni täitmisel. Sellega on kogujal võimalik saada riigilt tagasi tulumaksu vastavalt pensionifondi tehtud panusele ja seeläbi teenida kohe 20% suurust tootlust.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.