Piirangud on maas, kuid Hiina turistid ei naase Euroopasse niipea
COVIDi piirangute kaotamine Hiinas tuli kogu maailmale üllatusena ja turismisektor peab nüüd uue reaalsusega kohanema, kuid Hiina turistide horde pole Euroopas siiski veel näha.
Hiina turistid Tallinnas enne koroonapandeemiat. Praegu veel sellist vaatepilti siin ei näe. Foto: Andras Kralla
40 päeva ja 400 miljonit inimest. Hiina uusaasta toob endaga kaasa nähtuse nimega chūnyùn ehk planeedi suurima inimmigratsiooni laine. Kuue nädala jooksul reisib üle veerandi Hiina rahvastikust metropolidest maapiirkondadesse, et külastada oma kodukanti. Ühtlasi on see üks väheseid puhkuseperioode, kus jõukamad hiinlased saavad endale lubada pikemat välismaareisi.
Enamik Aasia aktsiaturgudest tõusis reedel, samas püsis USA dollar mitme kuu nõrgima taseme lähedal. Turgudel püsib investorite mure ülemaailmse majanduslanguse pärast, kuna Föderaalreserv jätkab intressimäärade tõstmist.
Hiina majanduskasv ulatus eelmisel aastal 3 protsendini, suurriigi majandust lõi tugevalt valitsuse pikaajaline nullkoroonapoliitika, kirjutab Financial Times.
Inimeste suhtumine krüptoteemasse on viimaste aastatega oluliselt muutunud – kui varem tundus krüpto kiire rikastumise ja kahtlase spekulatsioonivahendina, siis nüüd nähakse selles investeerimisvõimalust ja tehnoloogilist platvormi, ütleb enam kui 10-aastase krüptokogemusega raamatupidamisettevõtte Kidnes OÜ juht Anna Šendik.