Viljandi küünlatootja Hansa Candle saatis töötajatele palga vähendamise hoiatuse, põhjendades karmi sõnumit kalli elektri ja IKEA tellimuste kaotamisega.
- Harri Juhani Aaltonen. Foto: Elmo Riig / Sakala / Postimees Grupp / Scanpix
“Kui see on kriis, siis sellises kriisis ma tahakski elada. Minu poolest võiks see jätkuda mitu aastat,” rääkis küünlatootja Hansa Candle’i omanik Harri Juhani Aaltonen oma ettevõtte heast käekäigust tööstuskonverentsil alles eelmise aasta novembris.
Seda üllatunumad olid Hansa Candle'i töötajad, kui nad said vaid kuu hiljem hoiatusteate töötasu võimaliku vähendamise kohta. Nagu selgub, on saadetud hoiatus ilmselt ka ebaseaduslik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kriisiaastatel oma viimasedki nurgad maha lihvinud küünlatootja Hansa Candle, piimatööstus E-Piim ja metallifirma Favor jagasid kärpenippe ja hoiatasid, et kes praegu investeerimata jätab ja teistest maha jääb, kukub konkurentsist.
Keskmine brutokuupalk oli selle aasta teises kvartalis 1693 eurot ehk 10,1 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal, aga paljudel Eesti ettevõtjatel ei ole enda sõnul võimalik sellist palganumbrit töötajatele pakkuda, ilma et ettevõtte sellest pankrotti läheks.
Eestis on elektrikriis. Ma ei palu odavamaid hindu, vaid võrdseid võimalusi muu Euroopa ja maailmaga, kirjutab Hansa Candle’i juhatuse liige, Isamaa eestseisusesse kuuluv Harri Juhani Aaltonen oma avalikus kirjas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannusele.
Kui soomlane Harri Aaltonen partnerilt küünlatehast välja ostes ei avaldanud, mil viisil ta tehase tootmismahu kahekordistada kavatseb, siis nüüd on ta avameelsem – järgmine hüpe tuleb konkurendi ostuga.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.