Tehnoloogia kaotab järgmise viie aasta jooksul 26 miljonit töökohta
Ülemaailmsed tööturud on valmis uueks turbulentseks ajaks, kuna tehnoloogiad, nagu tehisintellekt kiirendavad kontoritöö vähenemist. Samas kasvab nõudlus teatud spetsialistide järele.
Genfis toimunud Maailma Majandusfoorumi aruande kohaselt muutub järgmise viie aasta jooksul tehisintellekti, digitaliseerimise ja muude majandusarengute, näiteks rohelisele energiale ülemineku ja tarneahela ümberkorraldamise tõttu peaaegu veerand kõigist töökohtadest.
Kvalifitseeritud tööjõu puuduse vähendamine tööturul ei tule lähikümnenditel kõne allagi, isegi mitte tehisintellekti plahvatusliku arengu juures, kirjutab TalTechi inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev.
Üha keerukamaid tehnoloogiaid rakendades on mõistlik anda kodanikule ka vahendid nende mõistmiseks ja parimaks kasutamiseks, üks niisuguseid võiks olla igaühe isiklik tehisintellekt-abiline, kirjutab ASi Cybernetica teadur Tanel Mällo arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
"Digiturunduse praktikumi" saates tuleb juttu Chat GPT ja AI tööriistadest, mis on digiturundajale kasulikud. Lisaks puudutatakse ka tehisintellekti keele teemat, visuaalide tegemist, autoriõigust ning räägitakse ka sellest, kes saab kõige enam kasu AI kasutamisest.
„Kui Ukrainas käib sõda ja USA presidendi Donald Trumpi trikid on kõik ebastabiilsemaks muutnud, siis ei juhtu midagi, kui oma taastuvenergia eesmärgid natukene hiljem saavutame,“ ütles Rohetiigri nõukogu esimees Andres Veske.