Ametiühingute keskliidu uus juht Kaia Vask tahab organisatsiooni liikmelisust kasvatada. Foto: Tiit Mõtus/EAKL
Uue ametiühingujuhi sõnul tuleb lähiaastatel palju energiat panustada sektoripõhiste kollektiivlepingute sõlmimisse. „Mujalt on teada, et kõrge kollektiivlepingutega hõlmatusega riikides on nii keskmine palk kui miinimumpalk väga kõrgel tasemel. See tagab nii ühiskonna kui iga üksiku töötaja rahulolu ja stabiilsustunde. Rääkimata ringlusse suunatud raha mõjust riigi majanduslikku stabiilsusse,“ teatas Vask pressiteate vahendusel.
Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu kokkuleppe kohaselt on 2024. aastal miinimumpalk 820 eurot kuus. Tegu on viimaste aastakümnete suurima miinimumpalga tõusuga aasta lõikes.
Värskelt sõlmitud alampalga kokkulepe tööandjate, ametiühingute ja riigi vahel on väga hea uudis, kui võtta arvesse pikaajalist planeerimist, märkis SOL Balticsi Baltikumi tegevjuht Rinel Pius.
Ettepanekud, kuidas kärpida töötute toetuste pikkust või toetust saavate inimeste ringi ning kui palju tuleks siis suurendada töötuskindlustuse makset, esitatakse ametiühingutele ja tööandjate liidule järgmisel suvel.
Kui vaadelda alampalga tõusu ja selle mõjul kaasnevat madalapalgaliste töökohtade kadumist, siis alampalk prevaleeriks, ütles ametiühingute keskliidu esimees Jaan-Hendrik Toomel.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.