Teine pensionisammas soosib kõrgepalgalist, esimene pikka eluiga
Mida kõrgem on sinu palk, seda suurema võiduefekti annab pensionieaks teise pensionisamba olemasolu. Samal ajal võib pikalt elaval madala sissetulekuga kogujal olla kasulikum panustada ainult esimesse sambasse.
Me "ostame" oma riikliku pensioni, makstes igal aastal teatava summa sotsiaalmaksu esimese samba ühendosaku eest. Kuid arvutused näitavad, et selle osa tagasimaksmine tuleb tavaliselt hiljem, kui inimesel on aega seda täies mahus kasutada. Foto: Pixabay
Teise samba olemasolu vähendab inimese tulevasi makseid esimesest sambast. Niisiis seisab pensionikoguja dilemma ees – kas koguda penisoni nii esimesse kui teise sambasse või loobuda viimasest. Teise samba puhul tuleks järgida tõde, et mida kõrgem on koguja palk, seda soodsam on teise samba olemasolu.
Sissemaksed kolmanda samba pensionifondidesse on võrreldes eelmise aasta sama ajaga 15 protsendi võrra kasvanud ning fondihaldurid loodavad, et uuel aastal otsustavad inimesed hakata ka teise sambasse lisaraha suunama.
Kuidas investeerida, kui oled saanud 50 aastat vanaks, selgitavad saates "Äripäeva fookuses" Tuleva juht ja asutaja Tõnu Pekk ning Äripäeva peadirektor Igor Rõtov. Selleks loovad nad kujuteldava investor Alma. Tõnu paneb end Alma rolli ja kirjeldab, kuidas võiks ta mõelda ja milliste otsuste vahel tuleb tal valikuid teha.
Pensioni investeerimiskontole (PIK) laekuvalt dividendilt peetakse tulumaks kinni täie rauaga. See tähendab omanikutulu teistkordset maksustamist kõigile, kes eelistavad raha korraga välja võtta.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.