Idufirmade rahastus kuivas kokku: kaasati miljard vähem kui mullu
Idusektorit on tabanud tagasilöök. Kui Eesti idufirmad kaasasid mullu kokku ligi 1,4 miljardit eurot, siis tänavu panustasid investorid idudesse umbes 400 miljonit eurot.
Superkondensaatorite ja energiasalvestite tootja Skeleton kaasas sel aastal kokku 108 miljonit eurot. Foto: Liis Treimann
Kuigi mullu moodustas kogu Eesti idude rahasüstist pea poole Bolti 628 miljoni eurone rahakaasamine, siis ka teistesse idufirmadesse investeeriti ikkagi oluliselt suuremate summadega kui tänavu.
Superkondensaatorite ja energiasalvestite tootja Skeleton Technologies kaasas Jaapani konglomeraadilt Marubenilt kapitali, mis on tõenäoliselt esimene linnuke 220 miljoni euroses investeerimisringis.
HD Hyundai kontserni kuuluv Lõuna-Korea laevaehitusgigant investeerib Elcogeni 45 miljonit eurot, mis võimaldab Eesti ettevõttel muu hulgas ehitada uue 360megavatise tootmisvõimsusega kütuseelementide tehase.
Iduinvesteeringuid ühendav platvorm Funderbeam kaasas 36 miljonit eurot ja ühineb investeerimisringi juhtinud Iiri fondi VentureWave’i tütarettevõttega, et luua globaalne startup-investeeringute haldamise ning järelturu platvorm.
Võlakirjainvestorite tootlus sõltub uue raha pealevoolust
Investoritelt korduvalt raha kaasanud, kahekohalist võlakirjaintressi pakkuva Eesti autorendifirma Planet42 rahavood on negatiivsed ning uut raha kaasamata võinuks küsimärgi alla sattuda ka varasemate võlakirjaintresside teenindamine.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.