Üha enam Eesti elanikke valib maja või korteri ostukohaks Hispaania, mis tõmbab oma kliima, hindade ja kasumlikkuse tõttu. Küll aga tuleb arvestada äritegevuse eripäradega ja tehinguks hoolikalt valmistuda.
- Enne Hispaanias kinnisvara ostmist tuleb tutvuda piirkonna ja majaomanikega. Foto: Alex Tihonovs/Shutterstock
Maakler Marina Eksi pere sattus Hispaaniasse üsna juhuslikult – nad hakkasid tütre terviseprobleemide tõttu käima Torrevieja soolajärvede ääres, ostsid seejärel korteri ja kolisid tasapisi sinna alaliselt elama. Nüüd aitab Marina ise Eesti elanikel Hispaanias kinnisvara soetada, ta töötab maaklerina mitmes Alicante provintsi kinnisvarabüroos. Viimastel aastatel on tema sõnul huvilisi vaid juurde tulnud. Hispaania ei ole mitte ainult eestlaste, vaid ka miljonite brittide, aga ka skandinaavlaste, sakslaste, leedulaste, lätlaste valik.
Seotud lood
Kes soovib investeerida välismaa atraktiivsete piirkondade kinnisvarasse, peab arvestama, et pankade laenukraanid avanevad selleks vaid Eestis asuva tagatise korral, ilma selleta võib suu laenust puhtaks pühkida.
Tehnoloogiaettevõte Bercman Technologies teenis neljandas kvartalis 396 836 eurot müügitulu. Aastaga võrreldes vähenes müügitulu 15%.
Need, kes ajavad Airbnb või Bookingu platvormidel majutusäri, peavad tänavu olema väga tähelepanelikud tulu deklareerimisel, kuna esmakordselt kasutab maksu- ja tolliamet üle-euroopalist järelevalvemehhanismi.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.