Tartu ülikooli teadlaste asutatud vähiravi tehnoloogiafirma Vectiopep sai erainvestoritelt ning ülikoolilt 450 000 eurot.
- Vectiopepi meeskond Foto: Piret Arukuusk
Vectiopep arendab immuunravil põhinevat vähiravimeetodit, kus uuritakse kuidas viia terapeutiline RNA eriliste rakku läbivate peptiidide abil patsiendi immuunrakkudesse. Nii saavad immuunrakud infot näiteks selle kohta, millised mutatsioonid kasvajarakkudes esinevad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tartu Ülikooli isejuhtivate sõidukite laboril käib koostöö Boltiga, mille raames plaanitakse juba 2026. aastal tuua Tartu tänavatele isesõitev auto.
Mängudetööstusest on saanud Eestile tähtis osa majanduse tõusuteel. Veel mõned aastad tagasi ei käsitletud mängudetööstust kui erilist valdkonda, mis omaks majandusele positiivset arengut. Kuid nüüd võib väita, et mujal maailmas miljardeid teenivad ettevõtted on oma huvi üles näitamas Baltimaade tehnoloogiast imbunud riigi vastu.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.