Vene kaitseministri lahkumise järel võib karta, et väljavahetamisele läheb ka Vene relvajõudude juhataja. Lisaks: kartke hiinlasi ja nende kingitusi, sõda Gaza vastu, intressilangetused, USA tollid ja Gruusia kevad.
- Šoigu ees, Gerassimov järel. Pildil presidendivalimistel eeldatavasti Putini poolt hääletanud kaitseminister on juba kohast ilma. Kas sama saatus ootab relvajõudude juhatajat Valeri Vassiljevitš Gerassimovi? Foto: AFP/Scanpix
Venemaa kaitseministri Sergei Šoigu väljavahetamine tehnokraat Andrei Beloussovi vastu ei ole praeguses olukorras suur üllatus, tõsine ebameeldivus võib tulla siis, kui Vene armee etteotsa peaks kerkima keegi sõjalise võimekusega kindral.
Samal ajal tõi Hiina president Xi Jinping Euroopa tuuril esile vanad head külma sõja aegsed piirjooned ning külvas oma siinse sõbra Ungari üle lubadustega suurest majanduslikust koostööst. Lähis-Idas on aga oodata, et Iisraeli loodud humanitaarkatastroof on peatselt pöördumatult käes.
Mis saab aga pingetes Gruusias? Kas sinna sõitnud välisminister Margus Tsahkna suudab võita südameid ning muuta meeli?
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?