Euroopa Prokuratuuri süüdistus rivistas Rakveres kohtusaali kuus põllumajandusettevõtjat ja nende seitse firmat. Foto: Liis Treimann
Kriminaalasi leidis enne kohtulahendini jõudmist lõpu, sest süüdistatute süü ei olnud suur ning puudus avalik menetlushuvi. See oli esimene kriminaalasi, mille Euroopa Prokuratuur Eestis kohtusse viis.
Rakvere kohtumaja saalis käis esmaspäeva hommikul suurem mööbeldamine, et kohtupinki saaksid istuda kuus põllumajandusettevõtjat ja nende seitse firmat koos kaitsjatega.
Maikuus saab alguse Euroopa Prokuratuuri esimene kohtuasi Eestis, kui toimub eelistung kuue inimese ja seitsme ettevõtte üle, kes panid süüdistuse järgi toime soodustuskelmuse või aitasid sellele kaasa.
Eesti ettevõtteid osaleb suurtes rahvusvahelistes maksuskeemides ja on vaid aja küsimus, kui maksukahju hakkab tekkima ka Eestis, ütles Eesti prokurör Euroopa Prokuratuuris Kristel Siitam-Nyiri.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.