Baaripidaja hülgab maailmakuulsa frantsiisi ja pilgutab silma kodumaisele tootjale
Ärisuhetes on kõige olulisem isiklik klapp, usub Renee Abel, kes paneb Rotermanni kvartalis tegutseva Brewdogi pubi kinni. Õlleärist ta aga ei välju: samas kohas hakkab tegutsema Pühaste pruulikoda esindav baar.
Augusti lõpus jäetakse Brewdogi sildiga hüvasti ning septembri algusest alustab samades ruumides uus baar. Foto: Andras Kralla
“Turiste on sel aastal metsikult vähem,“ selgitas Renee Abel, miks otsustas sulgeda kaheksa aasta eest koos poja Markiga asutatud baari. "Sügis tuleb peale, siis kukub kõik veel korra. See sektor ongi keeruline – on baare, kes töötavad väga hästi, aga on neid, kes ei vea välja."
Soome õlletehase Pyyniki asutaja Tuomas Pere, kes ka Eestis Haljala õlletehases tegutses, tunnistas, et ettevõtete pankrot lõi teda korralikult rivist välja.
Kuigi alkoholiaktsiisi tõusust võidavad hoopis väikesed õlletootjad ning nende hinnavahe muutub masstoodanguga võrreldes väiksemaks, siis Põhjala pruulikoja juhi Ardo Uudmäe sõnul suundub õlletootja ikkagi Läti piirikaubandusse.
Abielupaar Simone Heron ja Stephen Forrest Brown kolisid 2022. aastal New Yorgist Tallinna ning käivitasid siin oma äri: imporditud käsitööõllepoe ja baari Noblessneri kvartalis. Ameerika ettevõtjad usuvad kriisist hoolimata Eesti väljavaadetesse.
Koroonakriisis tekkinud raskuste tõttu on Purtse pruulikoda otsinud uusi eksporditurge ning käesoleval aastal on juba leitud kliente nii Itaaliast, Prantsusmaalt kui ka Bulgaariast. Ukraina sõja tõttu tekkinud kriis pani käsitööõlletootja aga vahetama isikupärase kujuga pudelid plekkpurkide vastu.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”