Reedeses hommikuprogrammis räägime tööandjate keskliidu juhivahetusest, haiglaapteekide ravimite sisseveo segadusest, füüsiliste dokumentide kadumisest ning tuntud sadama saagast.
- Hommikuprogrammi tuleb külla terviseminister Riina Sikkut. Foto: Andras Kralla
Nendel teemadel tulevad Äripäeva raadio stuudiosse arutlema tööandjate keskliidu tulevane juht Hando Sutter, terviseminister Riina Sikkut, IT-firma Cybernetica juht Oliver Väärtnõu ning Äripäeva ajakirjanik Polina Volkova.
Hommikuprogrammi teevad Martin Teder ja Stiine Reintam.
Otseligi kuulamiseks leiab
siit.
Saatepäev jätkub nelja saatega:
11.00–12.00 “Äripäev eetris”. Nädalat kokku võtvas arvamussaates läheb põhiaur valitsuse maksukokkuleppe analüüsimisele. Arutame, kes on selle võitjad ja kaotajad. Juttu tuleb ka hoogsalt võrsuvast kaitsetööstusest, kuhu kipuvad kogunema riigi julgeoleku esimese ešeloni staarid. Samuti lahkame piiparite müsteeriumi.
Olulisema lõppevast nädalast võtavad kokku ajakirjanikud Mari Mets, Kristjan Pruul ja Pille Ivask.
13.00–14.00 “Kiired ja vihased”. Külas on sel aastal esimest korda Gaselli TOPi jõudnud Põhjala Tap Roomi ja Põhja Konna juht Ardo Uudmäe. Lisaks juhib Uudmäe restorani emaettevõtet Põhjala Pruulikoda, mis on Eesti suurim käsitööõlle tootja.
Saates räägime restorani kiirest kasvust majanduskeskkonna hoopide kiuste, tulevikuplaanidest ja käsitööõlle kultuuri edendamisest. Lisaks tuleb juttu pruulikoja rollist restoraniäri arengus, ekspordist ja sellest, kas ja kuidas saaks kodumaine alkohol olla Eesti majanduse elavdaja.
Saadet juhib Julia Laidvee.
15.00–16.00 “Terviseuudised”. Seekordses saates käsitleme laste vaimset tervist. Viimastel aastatel on järjest enam selgeks saanud, et vaimse tervise probleemid ei ole vaid täiskasvanute maailm. Ka lapsed ja noored saavad osa meie pingelisest elust ja peavad sellega kuidagi toime tulema. Vahel läheb olukord laste jaoks aga sedavõrd keeruliseks, et nad vajavad spetsialistide abi ja vahel ka haiglaravi.
Laste vaimsest tervisest räägivad Tallinna Lastehaigla Laste Vaimse Tervise Keskuse juhataja psühhiaater Anne Kleinberg ja sama keskuse noorukite osakonna juhataja psühhiaater Ere Vasli. Saadet juhib Violetta Riidas.
17.00–18.00 “Äripäeva arvamusliider”. Ettevõtja sooviks tõsta veel hinda, aga tarbija seda enam vastu ei võta. Veelgi enam, ta tellib oma kauba hoopis välismaalt. Eesti Panga president Madis Müller andis Äriplaani konverentsil mõista, et just häid signaale see konflikt ei anna. Saade uurib, milline tarbijakäitumine lähematel aastatel päriselt on ja mida tähendab see majandusele, millest poole just sedasorti tegevus moodustab. E-kaubanduse liidu tegevjuht Tõnu Väät selgitab.
Saates tuleb ka juttu Iisraeli välisluureagentuuri Mossad uskumatust operatsioonist, mis on pannud Liibanonis plahvatama tuhandeid Hezbollah’ funktsionääride telefone, piipareid ja kõikvõimalikku muud elektroonikat. Niisamuti vaatame motomeeste hooajalõpu eel otsa traagilisele aastale kaherattaliste seljas — miks saab inimesi tarbetult surma ja millist rolli mängivad selles linnaruum ja liikluskultuur. Saadet juhib Indrek Lepik.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Otseligi kuulamiseks leiab
siit.
Seotud lood
Ravimite hulgimüüjate haare Eesti ravimiturul nõrgeneb, sest haiglaapteegid saavad õiguse ravimeid ise maale tuua.
Arto Aasa järglaseks tööandjate keskliidus saab pikaaegne Eesti Energia juht Hando Sutter.
Oluliselt täiendatud!
Valitsus kehtestab kaitsekulude katteks ettevõtete kasumitele siiski maksu ja jätab sinnapaika ideed bilansimahu või palgafondi lisamaksustamisest.
10 ootust uueks aastaks
Eesti kõrge hinnataseme tõttu on suurenenud välismaalt ostmine ja kohalikel ettevõtetel on järjest keerulisem hindu tõsta, ütles Eesti Panga president Madis Müller konverentsil Äriplaan 2025.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.