Ammu on möödas need ajad, mil Ameerika Ühendriikide pühendumus Euroopa kaitsele oli kindel ja muutumatu, kirjutab CNN.

- Prantsusmaa tuumaallveelaev.
- Foto: Scanpix
USA asepresident JD Vance ütles veebruaris Münchenis toimunud julgeolekukonverentsil, et Euroopa peab tegelema omaenda kaitsega.
Euroopa vastus on olnud seni lubada suurendada kulutusi nii kodus kui Ukrainas - näiteks on kõneldud, et riigid hakkavad Euroopa kaitsetööstuselt vajalikku ostma. Kuid maad võtab ka radikaalsem lähendus - räägitakse nii-öelda oma tuumavihmavarjust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina sõda läheb kuumemaks, Euroopa ei karda tuumarelva ja Saudi Araabiast oodatakse valget suitsu.
Kogu maailma riigijuhid püüavad pakkuda Trumpile midagi, mis teda huvitab, et saada temalt vastu, mis vaja. Zelenskõi pakub Ukraina rikkalikke maavarasid. Ja Trump ongi huvitatud, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi 43. sissekandes.
Kui varatul inimesel on lihtne kaks kätt taskus sõja eest pakku minna ja kaotada tal midagi pole, siis Eesti on muutunud jõukaks riigiks, kus paljudel investoritel on tuhandete ja miljonite eurode väärtuses kinnisvara, aktsiaid ja muud vara. Mida nendega teha, kui sõjaoht reaalseks saab?
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.