Oleme positiivsed, vaatame enda pakutava loomingulise pilguga üle ja hoiame demagoogia vähemalt hetkel mängust väljas, kirjutab Äripäeva Infopanga juht Joonas Jõgi.
- Joonas Jõgi. Foto: Raul Mee
· Oma tooted ja fookused tuleb loominguliselt üle vaadata.
· Kui kõik jäävad kõigile võlgu, siis venib kriis pikemaks.
· Nii era- kui avalik sektor peavad võrdsetel alustel suhtuma palkadesse.
· Infopank aitab klientidel monitoorida ettevõtete muudatusi vajalike äriotsuste tegemiseks.
Kriis toob välja inimeste tegeliku olemuse - kes läheb täitsa pööraseks, kes püüab elada oma elu samas taktis edasi ja kes vajub letargiasse. Pandeemiline kriis on uus olukord meile kõigle. Nägin, kuidas
Infopanga muidu stabiilne kasutajate arv kohe kolmandiku võrra kukkus, kui valitsus eriolukorra välja kuulutas. Inimesed jätsid töö, sest pidid kohanema uue olukorraga.
Nädal hiljem oli kasutajaskond taastunud. Ettevõtjad on õppinud eelmisest kriisist, et ainuke võimalus sellest olukorrast võimalikult väikeste kadudega pääseda on teineteist toetada oma äritegevust jätkates. Igapäevaselt koostööpartnerite, klientide ja teiste turuosalistega suheldes tunnen vägagi seljad-kokku suhtumist.
Ent olen kuulnud ka risti vastupidist lähenemist: on ettevõtteid, kus on antud käsk
arveid mitte maksta. Siinkohal pean silmas suuremaid ettevõtteid, kus likviidsusprobleemid ei tohiks kerkida päris nädal-kahega. Sellised käsud ei kõla tervislikult. Mida siis tegema peaks? Kui nemad ei maksa meile, siis äkki me ei peaks enda arveid ka maksma? Jätame kõik korraga seisma? Usun, et valitsuse otsuste ootamine on aktsepteeritav ja loogiline praeguses olukorras, aga rahavoogude peatamine ei ole lahendus. Mahatma Gandhi on öelnud: „Silm silma vastu tähendab, et kogu maailm jääb pimedaks“. Ärme jää pimedaks!
Hea teada
Äripäeva Infopank võimaldab klientidel monitooringusse panna kõik neile olulised ettevõtted ning saada ettevõtete muudatuste kohta jooksvat infot otse meilile.
Seotud lood
Raha peab liikuma, teenused toimima – niipalju kui see praeguses olukorras võimalik on, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kriisides kipume tegelema detailidega, kuid kriisi edukaks läbimiseks on kõigepealt vaja ära teha suured otsused, kirjutab seitsme kriisi kogemusega tippjuht Meelis Milder.
Kriitilises olukorras peab mõtlema iga organisatsioon, mis on tema roll ühiskonnas või äris, ning sellele ka keskenduma, kirjutab mitme kriisi kogemusega juht Meelis Luht Äripäeva essees.
Tsivilisatsioon meile harjumuspärasel kujul jääb praeguse kriisi järel suurelt jaolt püsima; samas pole selge, mis on selle hind, milline on uus tasakaal ja kui kaua kulub selle tekkimiseks, kirjutab Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere Äripäeva essees.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?