Allan Rajavee: kõige suurem dilemma – millal rünnata Putinit?
NATO kõige parem taktika seoses sõjaga Ukrainas on kõike arvesse võttes siiski kurnava majandussõja jätkamine ja ukrainlaste senisel kujul toetamine, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Allan Rajavee.
Venemaa president Vladimir Putin. Foto: AFP/Scanpix
20. sõjapäev on jäänud ukrainlastel selja taha, kuid verine sõda näib ainult hoogu koguvat, sest Venemaa paistab olevat valmis Kiievi allutamiseks üha enam riskima. Nii on saanud Lääne pealinnades keskseks küsimuseks, kuidas peatada Kremli peremehe sõjamasin.
Majandusekspert Raivo Vare ei usu, et Hiina hakkab avalikult Venemaad toetama, kuna see laseks põhja nende enda majanduse. Kuigi abistamine tundub ebatõenäoline, tasub siiski olukorda jälgida ja mõelda plaanile, kui sidemed Hiinaga katkevad.
Hiinast sõltuvad Eesti ettevõtted võiksid juba praegu endale selgeks mõelda, milline on nende plaan B puhuks, kui suurima rahvaarvuga riik saab demokraatliku maailma poolt samuti majanduslikult isoleeritud, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kuigi USA otsus keelata Vene gaasi ja naftatoodete ostmine ei raputa maailmaturge, annab see Moskvale võimaluse õõnestada Euroopa riikide vahelist ühtsust, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Allan Rajavee.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.