Nafta hinnatõus on täna jätkunud, nii Brenti kui WTI toornafta on kallinenud vähemalt 2 protsendi võrra, sest energiakriis ei ole leevenenud, vahendab Reuters.
- Nafta puurtorn Mehhiko lahes. Foto: Reuters/Scanpix
Brenti toornafta on täna kallinenud 2 protsenti, 84 dollarini barrel, mis on kõrgeim tase alates 2018. aasta oktoobrist. WTI toornafta on lisanud 2,5 protsenti ja barrel maksab juba 81,3 dollarit, viimati kauples WTI nii kõrgel tasemel 2014. aasta lõpus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maagaasi hind uuesti tõusmas
Euroopasse peaks järgmisel nädalal saabuma külm ilm, mis suurendab energia nõudlust. See paneb juba praegu äärmiselt volatiilse energiaturu täiendava surve alla, vahendab Bloomberg.
Naftahinnad on tõusmas seitsmendat nädalat järjest, mis on pikim tõusujada alates detsembrist. Seda ajal, mil energiakriis mõjutab turge nii Euroopas kui Aasias.
Viimasel ajal rekordeid näidanud hinnatõusu on põhjustanud peamiselt energiahindade kasv, kuid elektrihinna tegelikku mõju kahandab nii palga- kui pensionitõus. Ettevõtluses on energia osakaal aga võrdlemisi väike.
Kivisüsi päevaga +34%
Euroopa energiahinnad on sellel nädalal tõusnud uute rekorditeni, sest hirm vähese pakkumise pärast on süvenenud. Suurbritannias tõusid maagaasi futuurid esmakordselt 3 naelani Briti termilise ühiku kohta, vahendab Bloomberg.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.