Kunst on alternatiivne luksusinvesteering, mis on ka nauditav, ütleb kunstikaupmees Maria Shevchenko konverentsil "Tee raha tööks".
- Kunstikaupmees Maria Shevchenko soovitab ka tööl teoseid üles riputada, sest see paneb teise meeleolusse. Foto: Ernest Bondarenko
Kunstituru stabiilsus on üks selle atraktiivseid külgi. Maria Shevchenko sõnul, kes on luksuskauplemisega tegelenud üle 10 aasta, on kunstiteoste korrelatsioon teiste varadega võrreldes madal: "Seega, ükskõik, mis maailmas ka ei juhtuks, jääb turg stabiilseks, mis tähendab, et hindade tugevat volatiilsust ei ole," ütleb ta ja loetleb edasi selle investeerimisviisi eeliseid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Allee galerii juhataja ja kuraator Katre Palm soovitas algajale investorile kunsti süveneda, sest teoste tootlus tuleb tavaliselt 5–10 aasta pärast ning kiiret tulu sellest loota ei saa.
Hakka äriingliks: osta noort kunsti!
Investeeringud kunsti on edukad siis, kui ostja saab usaldada ka enda nägemisoskust, sisetunnet ja maitset, mida tuleb pidevalt arendada, kirjutab maalikunstnik, Eesti Kunstnike Liidu asepresident Vano Allsalu Äripäeva essees.
Keerulise aja kiuste on ainuüksi Tallinna tekkinud mitu põnevat galeriid, kõigil oma nägu ja tegu. Nii head aega pole galeristide sõnul olnud kaua – kallihinnalisi töid ostetakse julgelt ja silmagi pilgutamata.
Ja nii võiks see ka üldiselt majandust elavdada, leidsid KOGO galerii asutaja ja juht Liina Raus ning saatejuht Hando Sinisalu Äripäeva hommikuprogrammis.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.