Wall Streeti kuumimad jutud: investorite usaldus on langemas
Kui aktsiaindeksid langevad, muutub aktsiaskeptikute hääl üha valjemaks. Eriti silmatorkav on see tehnoloogiasektoris, kus pingeid süvendavad ebaselged tulevikuväljavaated.
Pärast viie kuu pikkust positiivset meelestatust on jaeinvestorid nüüd aktsiaturu suhtes negatiivsemalt häälestatud, mida kinnitab Ameerika Individuaalsete Investorite Assotsiatsiooni viimane uuring. Foto: Reuters/Scanpix
Jaeinvestorid on esimest korda viimase viie kuu jooksul aktsiaturu suhtes negatiivselt meelestatud. Viimati oldi skeptilised eelmise aasta novembris, kui börs tõusis oktoobri madalseisust.
Investorite meelestatus kõigub vastavalt ootustele USA Föderaalreservi poliitika suhtes. FED teatas, et intressimäärade langetamisega tuleb veel oodata. Selle tõttu loobuvad investorid aktsiatest ja analüütikud näevad negatiivseid trende.
Viimasel nädalal on finantsturgude pilk olnud intressimäärade otsustel mõlemal pool Atlandi ookeani, kusjuures Euroopa aktsiaturud on hakanud näitama märke, mis ennustavad edu võrreldes USA turuga.
Kuigi tehisintellekti (AI) turubuum ei meenuta veel 1999. aasta dot.com’i mulli lõppu, on olukord sarnane 1995. aastaga, kui tehnoloogiline innovatsioon alles hoogu kogus. Turuveterani sõnul alahindavad investorid tehisintellekti tõelist potentsiaali.
Wall Street lõpetas aasta esimese kvartali murelikult. Kuigi USA aktsiaturud on aktiivsed, ei paista seal olevat mulli ega ka suurt kasvuvõimalust. Hiinas aga loodetakse, et Peking astub riigi võlaprobleemide lahendamiseks aktiivsemaid samme.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.