See, et paljudel brittidel, soomlastel või sakslastel on kinnisvara ka muudes riikides, ei üllata kedagi. Need rahvad pole pidanud Vene okupatsiooni all elama, vaid said rahus oma rikkust kasvatada. Nüüdseks on ka eestlased järele jõudnud ja kinnisvara omamine välismaal on üha rohkematele kaasmaalastele jõukohane.
- Kinnisvarainvestor Monika Lõuke ostis Dubais korteri uusarendusse, kus on võrreldes vana Euroopa riikidega üllatavalt palju plusse. Foto: Erakogu
Julge pealehakkamisega eestlased on soojema kliima otsingutel Hispaania kinnisvaraturu juba ammu vallutanud. Päikeselist ja sooja kliimat ning head üüritootlust on aga võimalik leida ka mujalt ning viimasel ajal on investoreid hakanud ahvatlema kiirelt arenev ja kõrget üüritootlust pakkuv Dubai. Kinnisvarainvestorid otsivad sealtki häid objekte, mis pakuks korralikku tootlust ning meelitaks ligi üürnikke.
Julge samm tundmatusse avas uued võimalused
Kinnisvarainvestor Monika Lõuke avastas enda jaoks Dubai kinnisvara tänavu kevadel. Turistina oli ta seal käinud paar aastat tagasi, aga mõtet sinna kinnisvara soetada toona ei tekkinud. Kuigi välismaale kinnisvara ostmise mõte oli tal ammu, on alati tulnud ette mingid takistused ja idee seni soiku jäänud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2,5 miljonit eurot Hispaania kinnisvaraturule – just selline plaan on mõned aastad tagasi esimese eestlasena ülisuure Amazoni-exiti teinud investor Alvar Räägelil. Selgub, et päikeseranniku kinnisvarast on lummatud teisedki Amazoni äris tegutsenud ettevõtjad.
Kümmekond aastat tagasi oma elutöö Bastioni maha müünud rõivatööstur Indrek Stahl on üle 20 aasta omanud kinnisvara Hispaanias ja tunneb sealset turgu läbi ja lõhki. Võib-olla isegi liigagi hästi, leides palju, mis kriitikat väärib.
Otsustades Hispaaniasse kinnisvara osta, tuleb täpselt teada, miks, milleks ja kuidas see protsess käib. Äripäeva ajakirjanikud korjasid soovitusi inimestelt, kes on selle teekonna läbi teinud ja kuulsid paljut, millest pole seni räägitud.
Malaga on džungel, kus hindadel pole mingit loogikat, ütleb Valeria, kohalik maakler. Äripäeva ajakirjanikud kirjutasid talle kinnisvarakuulutuse peale ja palusid endale Malaga uusarenduses korterit näidata.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.