Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Brexit – kaua oodatud ja mitte kaunike
Briti valimiste järel on nüüd selgus majas ja pikaleveninud teadmatus, mis majandustegevust pärssis, saab otsa, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ühendkuningriigi parlamendivalimised olid mitmes mõttes ajaloolised. Boris Johnsoni juhitud konservatiivid said suurima võidu pärast Margaret Thatcheri 1987. aasta valimisvõitu, Jeremy Corbyni tüüritud leiboristid aga viimase 85 aasta halvima tulemuse. Ülekaaluka parlamendienamuse saavutamine annab Johnsonile selge mandaadi viia Brexit ellu nagu lubatud.
Kuigi Brexiti majanduslik mõju Eestile saab olema tõenäoliselt pigem väike, võib see järsema Brexiti stsenaariumi korral ulatuda isegi 1%ni SKPst, kirjutab Eesti Panga vanemökonomist Natalja Viilmann Eesti Panga blogis.
Vaatamata poliitilisele segadusele on Briti majanduse olukord mandri-Euroopa suurriikidega võrreldes hea, sest majanduselu on samal ajal edasi liikunud ning vundament püsib tugev, kirjutab EASi Suurbritannia ekspordinõunik Andreas Heiki Pant.
Reitinguagentuur Moody’s alandas Ühendkuningriigi tuleviku vaate stabiilselt tasemelt negatiivseks, kirjutab Financial Times. Põhjus peitub selles, et agentuuri hinnangul on lõhed Briti ühiskonnas seoses Brexitiga tõstnud riske.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.