Tuleb välja, et kui investeerimisfondidel lihtsalt seista lasta, siis nende tootlikkus on suurem kui aktiivselt juhitud fondidel. Nii selgus Triinu Tapveri doktoritööst.
Eesti Panga tänavuse teaduspreemia doktoritöö kategoorias pälvis Triinu Tapver oma uurimusega investeerimisfondide tootlikkusest Kesk- ja Ida-Euroopas, mis selgitas välja, et aktiivselt juhitud fondide väiksem tootlus tuli eelkõige fondijuhtide vähestest oskustest, teatas keskpank.
Börsil noteeritud vabalt kaubeldavaid investeerimisfonde ehk ETFe peetakse atraktiivseteks investeeringuteks nii lühiajalisele hinnatõusule panustavate kauplejate kui ka pikaajaliselt sääste finantsturgudele paigutavate investorite seas. Seda tänu ETFide suhteliselt madalale riskile ning väga mitmekülgsele ja paindlikule olemusele.
Pensionifondid peavad mittelikviidsetesse varadesse investeerimisel olema äärmiselt ettevaatlikud, sest tõusvad intressimäärad ja langevad aktsiaturud muudavad nende rahaks tegemise keeruliseks, hoiatab OECD.
Viimase viie aasta jooksul on edukamad olnud need indeksifondid, mis on investeerinud laiapõhiliselt ehk tegelikkuses suuresti USA ettevõtetesse, arenevatele turgudele investeerinud fondid on jäänud pigem vaeslapse rolli.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“