Kuigi Tallinna linnajuhtimises tuleb võimule uus koalitsioon ja üle pika aja ilma Keskerakonnata, siis suurt revolutsiooni ei tasu oodata, ütles politoloog Tõnis Saarts.
- Fotol Tallinna linnavolikogu liikmed 26. märtsil, kui umbusaldati senist linnapead Mihhail Kõlvartit. Foto: Liis Treimann
Saarts rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis, et kuigi võimule tuleb uus koalitsioon, siis on see habras. Hapra koalitsiooni koos hoidmiseks on üks võimalus jagada ametikohti. See tähendab sisuliselt Keskerakonna senise toiduahela kõrvale uue loomist, märkis politoloog.
Tõnis Saartsiga vestles Martin Johannes Teder.
Politoloog: Tallinnas luuakse uus toiduahel
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskerakond on kaotanud oma tõsiseltvõetavuse ning äsja linnapea kohalt kukutatud Mihhail Kõlvart on kaotuse tunnistamise asemel võtnud taktikaks hirmu külvamise, rääkis keskparteist lahkunud Jüri Ratas saates “Äripäeva arvamusliider”.
Poliitikud, kes umbusaldasid Tallinna linnapead Mihhail Kõlvartit ja võtsid sellega vastutuse Eesti pealinna arengu eest, ei tohiks heituda häältest, mis on nn tasuta ühistranspordi pühaks lehmaks kuulutanud, kirjutab Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
Mihhail Kõlvarti langemine linnapea kohalt teeb lõpu ka Keskerakonna võimule Tallinna linnas. Ettevõtja Urmas Sõõrumaa hinnangul töötavad linnaettevõtted liiga omakeskis ning need peaksid linnavõimu vahetusega minema erakätesse.
Loe, mida uued valitsejad on lubanud
18 aastat linnavõimu Keskerakonna käes sai läbi, mis sillutab tee vabaks muudatustele pealinna majandamises ja ettevõtluskeskkonnas.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.