Pikas plaanis sunnivad venivad detailplaneeringud ja kõrged hinnad inimesi Tallinnast äärelinnadesse või mujale Eestisse kolima, leiab Arco Vara kinnisvarabüroo analüütik Mihkel Eliste.
- Kinnisvaraturu areng surub inimesi Tallinnast välja. Foto: Liis Treimann
Seda kinnitab Eliste sõnul ka statistika. “Tallinna lähiümbruse valdades elanike arv püsivalt suureneb, Tallinnas on sel aastal vähenenud. Kui võtame Eesti väikelinnad, siis seal on elanike arvu langus peatunud, mis tähendab, et kinnisvarainvestorid ei peaks enam Tallinna vaatama,” rääkis ta Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pindi Kinnisvara tegi kinnisvara ülevaate maikuu kohta: korterite keskmine tehinguhind kukkus 3 protenti ning tehingute arv langes veidi.
Loe mõlema variandi plussidest ja miinustest
Praegune karm majanduskeskkond on pannud oma kodu ihalejad küsimuse ette: kas kasulikum on kodu osta või üürida? Aegluubis allapoole liuglev euribor, elukalliduse tõus ja tige naaberriik on vaid mõned tegurid, mis seda otsust mõjutavad.
Kiiret taastumist kinnisvaraturul ei tule
Kui Soomes on kinnisvaraturu põhi analüütikute arvates tehtud ja järgmisel aastal hakkab ehitusturg elavnema, siis Eestis läheb teisiti – põhja veel jala all pole.
Täna läheb kinnisvaraturul kõige paremini ostjatele peale remonditud ja korras korterid, rääkis LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.